Hakkımızda

Akel Akademi’nin hikayesi; 25 yıllık mesleki tecrübesiyle sektöre gerçek anlamda eğitimli eleman yetiştirmek amacıyla yola çıkan Gülşah Çakmak’la 2011 yılında başladı.

6 yıl boyunca Eğitim ve Uzmanlık alanlarımız olan Kuaförlük, Kalıcı makyaj, Profesyonel Makyaj, Manikür & Pedikür ve Güzellik Uzmanlığında toplam 1200’ün üstünde mezun verdik. Mezunlarımızdan birçoğu halen meslek hayatlarına devam ediyor. Bazı öğrencilerimiz kendi mekanlarını açarak yine kursumuzdan mezun olan öğrencilerimize iş imkanı sağlamaktadır.

Kuruluş amacımız kadınlarımızın iş hayatından hızla silinmesine karşın sektöre diplomalı meslek erbabı yetiştirmek ve kadınlarımızın iş hayatına tutunmalarına sağlamak.

Çalışan kadınların azınlık olmasına karşı verdiğimiz mücadelede edindiğimiz harika geri dönüşler doğru yolda olduğumuzun kanıtı. Eğitim düzeyi düşük, iş bulmakta zorlanan, yaş sınırına takılan, kadın sığınma evlerinde bulunan ve çalışmak isteyen kadınlara meslek edindirmiş olmak, yeni tahliye olmuş bir mahkumun hayatına olumlu yönde dokunmak tabiki bizim en büyük motivasyon kaynağımız.

Diğer meslek kurslarından bizi ayıran en önemli ayrıntı ise öğrencilerimize mesleki eğitimlerinin yanı sıra ücretsiz verdiğimiz “Kişisel Gelişim” dersleri… Böylece kendilerine güvenmelerini, iş ve sosyal hayatlarında doğru, etkili bir iletişim kurmalarını sağlıyoruz.

Kurs mekanımız 3 Teori Dersliği ve 5 Uygulama Dersliğinden oluşmaktadır. Ayrıca öğrencilerin ders molalarını değerlendirmeleri için 50 kişi kapasiteli kantinimiz mevcuttur.

akel-tanitim

Tüm hakları saklıdır.