Gülşah Çakmak Kimdir?

Aileden gelen bir yetenekle Kozmetik Sektörünün içinde büyüyen Gülşah Çakmak, eğitimini de bu alanda tamamladı. Nişantaşı Üniversitesi – Saç Bakım ve Güzellik Bölümü’nden mezun olduktan sonra uzun yıllar Kozmetik ve Güzellik sektöründe çalıştı.

Aynı zamanda Plato Meslek Okulunda öğretim görevlisi olarak mesleki birikimini öğrencileriyle paylaşan Çakmak, sayısız seminer ve workshoplarla da adından sıkça söz ettirdi.

Yıllarca hizmet ettiği sektörün eksik yönlerini kapatmak ve eğitimli meslek erbabı yetiştirmek amacıyla 2011 yılında kendi akademisini kurarak Mesleki Eğitim alanında hizmet vermeye başlamıştır.

Akel Akademi adıyla kurulan akademinin çok sayıda öğrencisi bulunmaktadır. Öğrencilerin eğitimini titizlikle yürüten Gülşah Çakmak ve ekibi mezun ettikleri eğitimli elemanlarla Güzellik ve Estetik Sektörüne yön vermektedirler.

Akel Akademi Tarihçesi

Akel Akademi’nin hikayesi; 25 yıllık mesleki tecrübesiyle, sektöre gerçek anlamda eğitimli eleman yetiştirmek amacıyla yola çıkan Gülşah Çakmak’la 2011 yılında başladı.

Konusunda deneyimli, mesleki bilgi ve becerilerini paylaşmayı kendine görev edinen eğitimci kadrosuyla ulusal ve uluslararası standartlara uygun bir sistemle eğitim veriyoruz.

Eğitimler her yaşta ve düzeyde bireye, mesleki yeterlilikler kazandıran Uzman Öğretim Görevlileri tarafından en son teknoloji cihazlar ve ürünlerle uygulamalı olarak veriliyor. Eğitim süresinin sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Sertifika veriliyor.

Kurulduğu günden bugüne medikal estetik sektörüne eğitim ve uzmanlık alanlarımız olan Kuaförlük, Kalıcı Makyaj, Profesyonel Makyaj, İpek Kirpik, Protez Tırnak, Manikür & Pedikür ve Güzellik Uzmanlığında 5000’in üzerinde mezun verdik. Geçtiğimiz yıllarda İŞKUR ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz pek çok projeyle 700’ü aşkın kadınımıza eğitim ve iş imkanı sağladık.

Mezunlarımızdan birçoğu halen meslek hayatlarına devam ediyor. Bazı öğrencilerimiz kendi mekanlarını açarak yine kursumuzdan mezun olan öğrencilerimize iş imkanı sağlamaktadır.

Akel Akademi; sektöre kazandırdığı binlerce elemanın yanı sıra kullandığı teknoloji ve markalarıyla fark yaratıyor.

Çalışan kadınların azınlık olmasına karşı verdiğimiz mücadelede edindiğimiz harika geri dönüşler doğru yolda olduğumuzun kanıtı. Eğitim düzeyi düşük, iş bulmakta zorlanan, yaş sınırına takılan, kadın sığınma evlerinde bulunan ve çalışmak isteyen kadınlara meslek edindirmiş olmak, yeni tahliye olmuş bir mahkumun hayatına olumlu yönde dokunmak, meslek edindirip kendi parasını kazanmasını sağlamak tabiki bizim en büyük motivasyon kaynağımız.

Diğer meslek kurslarından bizi ayıran en önemli ayrıntı ise öğrencilerimize iş garantisi vermemiz.. Böylece istihdam anlamında sektöre katkımız çok büyük.

Akel Akademi Eğitimleri hakkında daha detaylı bilgi almak için şubelerimizi arayabilir veya web sitemiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.